Të rinjtë filmojnë aksidentin që u mori jetën

Një video tragjike tregon momentin fatal të dy të rinjve të cilët humbën jetën në një aksident tragjik teksa në gjendje të droguar ecnin me shpejtësi maksimale.

Videoja e realizuara nga babai i një fëmije, Michael Owen, 21 vjeç i cili filmon veten dhe mikun e tij, drejtuesin e automjetit, Kyle Careford, 20 vjeç, është realizuar vetëm 2 minuta para fundit të tyre tragjik dhe është bërë publike me lejen e familjarëve të viktimave për të sensibilizuar njerëzit që të mos ecin me shpejtësi.

Në video shihen 2 të rinjtë, të cilët nën efektin e drogës ecin me shpejtësi skëterre duke parakaluar shumë makina, derisa mjeti i tyre përplaset me murin e një kishe duke shkaktuar vdekjen e tyre të menjëhershme.

https://www.youtube.com/watch?t=142&v=K39N4PvKQxc

 

 

Share Button