Sulmohet muzeu i Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar mëngjesin e ditës së sotme muzeun e Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir.

Ende nuk ka të dhëna në lidhje me rrethanat në të cilat ka ndodhur sulmi, ndërsa mësohet se autorët kanë thyer disa xhama të ndërtesës.

Ngjarja vjen në një kohë kur Maqedonia është përfshirë nga një krizë e thellë politike dhe tensionesh në rritje mes palëve.

Share Button