Sulm me bombë në Turqi, 3 viktima

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë turke thuhet se terroristët e PKK’së sulmuan komandën e xhandarmërisë në qarkun Midyat duke përdorur kështu një automjet të mbushur me eksplozivë.

Organizata terroriste PKK është në listën e organizatave terroriste në Turqi, SHBA dhe Bashkim Europian.Sulmet e fundit në Ankara, ku mbetën të vdekur qindra persona, i kishin kryer militantët e grupit terrorist PKK.

Share Button