Shqiptarja mahnit jurinë e “Voice of Turkey”

Eugena Aliu është shqiptarja që ka mahnitur jurinë e “Voice of Turkey” me zërin e saj.

Shqiptarja ka kaluar fazën e parë të konkursit duke u prezantuar më një këngë turke, por pas kërkesës së jurisë, vajza shqiptare performoi edhe në shqip me këngën “Erdhi Pranvera”.

Eugena Aliu u vlerësua jo vetëm nga juria, por mori edhe duartrokitjet e publikut.

Faleminderit te gjitheve per urimet dhe perkrahjen tuaj! Tani jam nje nga konkurentet e edicionit O ses Türkiye dhe uroj qe rruga ime te jete sa me e gjate. Me mjafton qe ju te ndiheni te lumtur dhe krenare me mua per performancat e mia”, – shkruan Eugena në profilin e saj në Facebook.

https://www.youtube.com/watch?v=vR1YMx5XTY8

 

Share Button