Shpëtim Idrizi rikthehet në lojë, i merr mandatin PS, futet në Kuvend

Deri në këto momente fjanë numëruar 5117 kuti votimi nga 5362.

Sipas të dhënave të KQZ deri më tani, PS është në avantazh të plotë me 73 deputetë për shkak se Shpëtim Idrizi i ka rrëmbyer një deputet PS duke u future në Kuvend.

Në vendin e dytë renditet PD me 43 mandate në rang kombëtar.
Ndërkohë LSI vijon të renditet forcë e tretë me 19 mandate deputetësh dhe PDIU me 4 mandate.

Ndërsa i vetmi kandidat nga partitë e vogla që momentalisht e ka siguruar hyrjen në Kuvend është Tom Doshi, kandidat i PSD-së në Shkodër. /albeu.com/

Share Button