Shpërthim eksplozivi në një dyqan në Nikël të Krujës

Një shpërthim eksplozivi ka tronditur sot fshatin Nikël të Krujës. Mësohet se nuk ka të lënduar. Eksplozivi i ishte vendosur dyqanit në pronësi të Gëzim Metës dhe ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 1:00 të natës.

Kjo është e dyta herë që të njejtit objekt i vihet lëndë plasëse.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nsiur hetimet.

Share Button