Shmangni thinjat me vaj kokosi

Vaji i kokosit ka benefite të shumta kozmetike dhe ai në masë të madhe përdoret për flokët.

E kur jemi tek flokët, vaji i kokosit ka një rol shumë efektiv në parandalimin e thinjave.

Gjithashtu, vaji i kokosit përdoret në mase të madhe edhe për parandalimin e rënies së flokëve, transmeton Indeksonline.

Zbokthi dhe flokët e dëmtuar gjithashtu mund të hiqen qafe me anë të vajit të kokosit.

Çfarë duhet të bëni është që të lyeni flokët me vaj kokosit dhe ti lini ashtu për 10-15 minuta para se ti pastrona. Është mirë që këtë metodë ta përsërisni disa herë në javë, për rezultate efektive.

Share Button