SHBA: Të shtëna në një klub nate, 15 të plagosur

Dy persona kanë hapur zjarr mbi vizitorët në një klub nate herët të dielën në mëngjes, duke vrarë një dhe duke plagosur më shumë dhjetë njerëz në një incident që autoritetet e përshkruan si një skenë kaotike, raporton Anadolu Agency (AA).

Shkaqet e të shtënave në Cameo Club ende nuk janë të njohura ndërsa autoritetet po kërkojnë të dyshuarit.

“Të shtunën në mbrëmje në klub ka kryesisht audiencë të re. Ne kemi patur incidente në të kaluarën, por kjo deri më tani është incidenti më i keq”, ka thënë kapiteni Kim Williams.

Share Button