Petrit Vasili jep dorëheqjen si kryetar i LSI-së

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i kësaj force, pak ditë pas fitores së Partisë Socialiste në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit.

Mësohet se Vasili e ka njoftuar dorëheqjen e tij në mbledhjen e kryesisë së LSI-së dhe është shprehur se ky vendim bëhet për çështje organizimi.

“Jap dorëheqjen që LSI të jetë më aktive në opozitë”, – ka thënë mes të tjerash Vasili.

Share Button