“Përvëlohet” Shqipëria, ja sa do të zgjasë vala e të nxehtit!

Gjatë ditës së enjte, 29 qershor 2017, moti mbi vendin tone parashikohet te jete i nxehtë dhe i kthjellët, me vranësira fare të pakta.

Era do te jete me drejtim Jugperëndim-Veriperëndim  1-18m/s. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.8 metër.

Temperaturat parashikohen te jene:

Vendet malore             19°/37°C

Vendet e ulta                22°/40°C

Vendet bregdetare      24°/38°C

Pritet që freskohet të dielën dhe të henën , ku temperaturat do te ulen me disa grade.

 

Share Button