Pastroni atletet e bardha me këta 2 përbërës natyral

Atletet e bardha, perfundojne ne lavatrice pas 10 të veshurash, per shkak se kanë një ngjyrë që bëhet lehtësisht pis.

Më poshtë do të lexoni mënyrën më të lehtë dhe të shpejtë si të pastroni atletet e bardha.
Përbërësit:
½ filxhan uthull të bardhë
¼ filxhan sodë buke
1 furçë

Udhëzime:
Përzieni sodën e bukës me uthullën e bardhë derisa të bëhet si shkumë. Përdorni furçën për të pastruar atletet dhe lërini për 30 miuta. Më pas shplajini me ujë të ftohtë dhe atletet do të duken si ditën e parë që i keni blerë.

Share Button