Molla parandalon kancerin

Mëngjesi

Mollë

Omlet me djath

Meze e lehtë e mëngjesit

Gjysmë filxhani me djath

Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.

Dreka

Mollë

2 filxhan me brokoli të avulluar

Gjysmë filxhani oriz të kaftë

Meze e lehtë e drekës

Ndonjë frute tjetër ose sallatë.

Darka

Mollë

Salmon të pjekur në skarë

Sallat të gjelbër

Përparësitë

Me ngrënien e një molle para secilit vakt ushqimi ju keni ndjesinë e ngopjes dhe zvogëlim të tendencë për të ngrënë më shumë se c’duhet.

Mollet përmbajnë fibër që ndihmon në zvogëlimin e niveleve të kolesterinës.

Mollet përmbajnë falvonoid që ndihmon në parandalimin e sëmundjes së zemrës, goditjes në tru dhe disa kancereve.

Share Button