Kjo përzierje magjike largon gurëzat në kushte shtëpie

Për për t’i zbardhur dhëmbët pa shkuar shpesh te dentisti ju sugjerojmë këtë lloj vaji që përzihet.

Metoda është e lehtë dhe e thjeshtë. Vetëm merrni 1 lugë gjelle vaj kokosi, vaj ulliri ose vaj susami. Mbajeni në gojë për 20 minuta.
Bëjeni këtë herët kur zgjoheni, para se të konsumoni mëngjesin, për rezultate më të mira.

Nëse keni probleme më të rënda bëjeni këtë para çdo vakti. Mund të vendosni edhe 2 lugë gjelle nga ky vaj në gojë dhe shpëlajeni gojën më pas.
Nëse nuk ju pëlqejnë aroma dhe shija, shtoni pak vaj esencial sipas dëshirës tuaj. Përdorni nenexhik, kanellë apo ndonjë aromë tjetër.

Nëse jeni shtatzënë, bisedoni me mjekun tuaj para se ta bëni këtë.
Përdorimi i rregullt i kësaj metode do t’i bëjë dhëmbët e lëmuara, të pastra, të bardha dhe të shëndetshme./Albeu

Share Button