Ja çfarë ndodh nëse konsumoni çdo ditë mjaltë e kanellë

Njerëzit e kanë përdorur mjaltin dhe kanellën për vite të tëra, në fakt këto dy produkte janë shumë të njohura në mjekësinë tradicionale kineze.

Mjaltit nuk i del asnjëherë afati, derisa kanella ishte aq e vlefshme shekuj më parë, sa ajo u dhurohej vetëm njerëzve shumë të pasur dhe me ndikim, transmeton Klan Kosova.

Tash të gjithë ne mund t’i kemi këto dy produkte në shtëpitë tona, dhe t’i përdorim ato në recetat e çdoditshme. Vetitë shëruese të tyre janë provuar edhe shkencëtarisht derisa kombinimi i tyre është shumë i fuqishëm.

Më poshtë janë disa të mira që sjell kombinimi i shijshëm i mjaltës dhe kanellës:

Parandalon plakjen

Përmirëson funksionimin e zemrës
I lufton bakteriet dhe infeksionet
Ndihmon në humbjen e peshës

Ul nivelin e sheqerit në gjak

Share Button