Iker Casillas drejt Amerikës

Iker Casillas pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës

Iker Casillas mund të largohet nga Porto, në fund të këtij sezoni, vetëm pas një viti të kaluar në kampionatin portugez, ku u transferua nga Real Madridi.

Interesim për Casillas-in ka shfaqur New York City, pjesë e së cilës janë edhe yjet David Villa, Frank Lampard dhe Andrea Pirlo.

 

Share Button