Hiqni gurët në veshka me këto përbërës

Një recetë natyrale, e cila bazohet në mjaltë, konsiderohet si çudibërëse në shërimin e gurëve në veshka.

Përbërësit dhe përgatitja:

Në mbrëmje, merrni 0,200 gr mjaltë dhe futeni në ujë të ngrohtë. Mjaltin e vendosni në kavanoz prej 3 litra, ndërsa 2/3 e kavanozit i mbushni me ujë të vluar.

E mbuloni, e mbështillni me diçka të ngrohtë dhe e lini gjatë natës. Në mëngjes do ta shihni një përzierje të bardhë në kavanoz.
Ky në fakt është ilaçi i përfituar. Lëngun e zhvendosni në enë tjetër.

Share Button