Guardiola në verë drejton Manchester Unitedin

Pep Guardiola ka vendosur që nga vera e ardhshme ta drejtojë Manchester Unitedin dhe jo rivalin lokal, Cityn.

Burime për Daily Star kanë bërë të ditur se trajneri spanjoll preferon më shumë Unitedin nëse posti i menaxherit do të jetë i gatshëm në verën e vitit 2016.

“Pepin gjithmonë e ka terheque ky klub. Ai pëlqen klubet me traditë të madhe dhe Unitedi ka traditë. Ai do ta ketë të lehtë të vendos dhe Manchester City është klub ambicioz. Por Unitedi është klub edhe më atraktiv”- ka thënë burimi.

Share Button