Gjykata e Lartë, “arrest shtëpie” për Ismail Morinën

Pas më shumë se 2 muaj në qelitë e burgut, Ismail Morina, i njohur si Ballisti dhe autori i dronit në ndeshjen Shqipëri-Serbi në Beograd ka fituar lirinë.

Gjykata e Lartë në seancën e sotme gjyqësore ndaj Morinës, ka ndryshuar masën e sigurisë duke e lënë në “arrest shtëpie”.

Ballist Morina u arrestua me 7 tetor 2015, një ditë para ndeshjes së kthimit me Serbinë që u luajt në “Elbasan Arena”.

 

Share Button