Forcat Detare shpëtojnë 53 sirianë, reagon ministrja shqiptare në facebook

Ministrja Olta Xhaxhka me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka njoftuar se ekuipazhi i anijes “Oriku” e cila është pjesë e Forcës Detare kanë shpëtuar 53 emigrantë sirianë.
“Kemi të gjitha arsyet për tu ndjerë krenarë për burrat dhe gratë, djemtë dhe vajzat në uniformë të Republikës së Shqipërisë”-shkruan ministrja e Mbrojtjes.
Sepse Forcat e Armatosura janë më të mirat!img_8303

Share Button