Fëmijët gjejnë dy predha të kalibrit të rëndë në Kukës

Dy predha të kalibrit të rënd janë gjetur në Kukës mesditen e kësaj të hëne duke alarmuar policinë lokale si edhe autoritetet në Tiranë.

Mësohet se që të dyja janë të kalibrit 80 dhe 120 mm dhe përdoren nga topat, transmeton Klan Kosova.

Predhat janë gjetur pranë dy pallateve. Forcat e policisë kanë marrë në ruajtje zonën e veprimit dhe kanë evakuuar banorët.

Policia ka dhënë alarmin dhe njëra prej tyre është gati për të shpërthyer pasi janë konstatuar plasaritje.

Predhat ishin gjetur nga disa fëmijë dhe po transportoheshin me karrocë duke rrezikuar seriozisht jetën.

Share Button