Dieta me mjaltë!

Njihuni mëposhtë me dietën treditore me mjaltë:

Dita e parë
Kafjalli: 2 të kuq të vezëve përzieni me një lugë mjaltë. Me racion pini çaj me limon ose
kafe (pa sheqer).
Dreka: 10 gr djathë + 50 gr karotë të zier + 50 gr brokule të zier + 50 gr lulelakër – bëjeni
kremin. Shtojcë: çaji ose kafja me një lugë mjaltë.
Darka: 1 gotë supë të kthjellët nga perimet, 1 flegër bukë integrale dhe 1
mollë/dardhë/portokall.
Para se të shkoni të flini gjumë: pini një çaj me limon.

Dita e dytë
Kafjalli: njësoj si edhe në ditën e parë.
Dreka: Bëjeni kremin nga: një vezë gjysmë e zier, një lugë mjaltë dhe 100 gr djathë të
freskët. Me racion pini çaj me limon ose kafe.
Darka: 150 gr mish peshku ose filetë pule, një pjatë të vogël sallatë nga perimet dhe çaj me limon.

Dita e tretë
Kafjalli: : njësoj si edhe ditën e parë, plus një mollë.
Dreka: 50 gr djathë, një flegër bukë thekre dhe një tepsi me perime të freskëta me lëng limoni. Darka: 300 gr perime të ziera, vezë gjysmë të zier dhe nj got çaj me një lugë mjaltë.

 

Share Button