Çifti i bashkëshortëve kërcënon hedhjen nga vinçi

Një çift bashkëshortësh hipën në vincin në afërsi të pallatit të kulturës ndërsa kërcënojnë se do të hidhen.

Mësohet se Ferdinand Saraçi dhe Teuta Gjinollari, burrë e grua kërkojnë që në vendngjarje të shkojë ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj,  për të negociuar mbërriti edhe një i afërm i dy personave i cili nuk ka arriti t’i bindë për të zbritur.

Ndërkohë policia ka shoqëruar rojën e kantierit ku ndodhet vinçi i 30 metra i lartë.

Share Button