Hapet Kongresi Botëror i teknologjisë në Barcelonë

Në Barcelonë është hapur një nga manifestimet më të mëdha në botën e teknologjisë “Kongresi Botëror mobil” (Mobile World Congress) i cili do të zgjasë deri më 2 mars, raporton Anadolu Agency (AA). Në Kongres do të ketë shumë risi, ndër të cilat janë telefonat e mençur, laptopët dhe orët e mençura ku do të...
Lexo më tepër

Postuar më 27 February 2017, 1:19.pm

WhatsApp me një numër më të madh emoji

Një tjetër përditësim i WhatsApp na sjell qindra emoji të reja dhe ja se çfarë duhet të dini për këtë. Shërbimi mjaft popullor i çatit në të gjithë botën, ka bërë një përditësim për përdoruesit e Android duke zgjeruar mundësinë e tyre për mesazhe. Përdoruesit e Whatsapp tashmë mund të bëjnë telefonata video pa asnjë...
Lexo më tepër

Postuar më 21 February 2017, 10:12.am

Kina, nis gjeneratë e re e superkompjuterave

Kina njoftoi se ka filluar prodhimin e një kompjuteri që është më i shpejtë se kompjuteri i cili e posedon rekordin si super kompjuteri i botës “Sunway TaihuLight”, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas gazetës “China Daily”, superkompjuteri “Tienhi-3” prodhimi i së cilës ka filluar në Qendrën Kombëtare të Super Kompjuterit në qytetin Tiencin, do të...
Lexo më tepër

Postuar më 20 February 2017, 1:07.pm

Smartphon-i i shumëpritur iPhone 8 me risi, karikohet me wireless

Sipas faqes 9to5Mac, Apple tashmë është mes anëtarëve të konsorciumit Wireless Power dhe ky element do të forconte zërat mbi një iPhone me ekran pa kufizime, që mund të ushqehet me “wireless”. Edhe kabulli për kufjet tradicionale, i përfshirë në paketimin e iPhone 7, me iPhone 8 mund të jetë një aksesor më vete. Faqe...
Lexo më tepër

Postuar më 19 February 2017, 7:55.pm