Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Ekipi i futbollit Tirana ka fituar Superkupën e Shqipërisë, gjatë përballjes me ekipin e Kukësit, raporton Anadolu Agency (AA). Ndeshja Kukësi-Tirana e luajtur në stadiumin “Selman Stermasi”, në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, ka përfunduar me rezultatin 0-1. Ekipi i bardheblu kaloi në avantazh me golin e Hoxhallarit të shënuar në minutën e 90-të. Tirana dominoi...
Lexo më tepër

Postuar më 7 September 2017, 8:47.am

Maqedonia, testi i dytë i Kristian Panuçit

Maqedonia është testi i dytë i Kristian Panuçit në krye të Kombëtares shqiptare. Sfida, luhet sonte në mbrëmje në një stadium të pazakontë. Në Strumicën e largët, kuqezinjtë do të kërkojnë tri pikët për të konsoliduar pozitat si vend i tretë në grup, ndërsa Maqedonia luan për “hakmarrje” për atë humbje në Loro Boriçi, që...
Lexo më tepër

Postuar më 5 September 2017, 10:54.am

“Rusi 2018”, Panuçi lë jashtë Taulant Xhakën dhe Ergys Kaçen

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi, ka publikuar sot listën e lojtarëve kuqezinj, që do të ketë të grumbulluar për dy kualifikueset e radhës, me Lihtenshtejnin në “Elbasan Arena” dhe me Maqedoninë në Strumicë. Sikurse është përfolur ditët e fundit, jashtë ka mbetur Taulant Xhaka, si në kohët e fundit me De Biazin, dhe...
Lexo më tepër

Postuar më 25 August 2017, 2:36.pm

Hidhet shorti i Europa League, Skënderbeu kundër Partizanit të Beogradit

Shorti i Europa League duket se ka favorizuar paksa Skënderbeun duke evituar ekipe me peshë në Europë, por që do të rezervojë një ndeshje në një prej stadiume më të vështirë për shqiptarët, në Beograd. Skënderbeu do të jetë pjesë e Grupit B, që përbëhet nga Dinamo Kievit, Young Boys dhe Partizani i Beogradit. Ashtu...
Lexo më tepër

Postuar më 25 August 2017, 1:51.pm