Dy klube të gatshme të paguajnë 100 milionë euro për Jan Oblak

Miha Mlakar, agjenti i portierit slloven Jan Oblak (24) deklaroi për mediat spanjolle se ekzistojnë dy klube që janë të interesuara të paguajnë 100 milionë euro, aq sa është klauzola e blerjes në kontratën e Atletico Madridit, raporton Anadolu Agency (AA). Portieri i ri tregoi formë të shkëlqyeshme në Atletico tashmë dy sezone dhe gjithnjë...
Lexo më tepër

Postuar më 13 May 2017, 12:14.pm

Azerbajxhan: Nisin lojërat e Solidaritetit Islamik, 5 sportistë nga Shqipëria

Shqipëria do të marrë pjesë në Lojërat e katërta të Solidaritetit Islamik, që do të mbahen këtë vit në Baku të Azerbajxhanit nga data 12 deri më 22 maj. Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani thekson rëndësinë e këtyre lojërave për sportistët e së ardhmes së vendit tonë. “Këto lojëra janë kryesisht për...
Lexo më tepër

Postuar më 11 May 2017, 12:20.pm

Ozil: Arsenali është një nga klubet më të mira në botë

Lojtari i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, ka thënë se Arsenali është një nga klubet më të mira në botë dhe se ai ndjehet me fat si pjesë e këtij ekipi, raporton Anadolu Agency (AA). Megjithatë, Arsenali nuk e ka fituar titullin e kampionit të Anglisë që nga viti 2004, kurse shumë besojnë se mos arritja...
Lexo më tepër

Postuar më 10 May 2017, 12:04.pm

Champions League, shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Ndeshjet e para do të jenë Real vs Atletiko dhe Monako vs Juventus. Në letër shorti duket favorizues për italianët që eleminuan në çerekfinale Barcelonën, ndërsa dëshira e të dyja skuadrave madrilene për të...
Lexo më tepër

Postuar më 21 April 2017, 1:12.pm