Ministrja Olta Xhaçka viziton sot Kosovën

Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Ministrja Xhaçka do të pritet nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kurse, pastaj do ta vizitojë Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, ku do të pritet nga ministri Rrustem Berisha. Ministrja në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, do...
Lexo më tepër

Postuar më 24 November 2017, 9:39.am

Haradinaj: Arabia Saudite të ndikojë te shtetet që s’e kanë njohur Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim të ngarkuarin me punë nga Ambasada e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Fayez Altemyat, të cilin e njoftoi me të arriturat në Kosovë, rritjen e mirëqenies dhe proceset demokratike. Haradinaj, po ashtu kërkoi nga diplomati saudit ta ushtrojë ndikimin e tij te shtetet të cilat...
Lexo më tepër

Postuar më 22 November 2017, 9:06.am

Rama: Shqipëria ka rritjen më të lartë ekonomike në rajon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezantuar në seancën e sotme parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë projekt-buxhetin për vitin 2018 dhe sektorët ku do të jetë i fokusuar më shumë buxheti për vitin e ardhshëm, ndërsa gjatë fjalës së tij, është ndalur tek rritja e shpenzimeve publike, investimet, rritja ekonomike, etj, raporton Anadolu Agency (AA)...
Lexo më tepër

Postuar më 17 November 2017, 11:17.am

Kryediplomatët e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kroacisë takim në Durrës

Sot mbahet në qytetin e Durrësit takimi trepalësh në nivel të ministrave të Jashtëm mes Shqipërisë, Kroacisë dhe Malit të Zi, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, zv.kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Çështjet Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviç Buriç, dhe ministri...
Lexo më tepër

Postuar më 17 November 2017, 10:57.am