Tiranë, fillon protesta e opozitës

Ka filluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë protesta e partive opozitare, me kërkesën për dorëheqjen e qeverisë aktuale dhe krijimin e qeverisë teknike për organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit, raporton Anadolu Agency (AA). Mbështetësit e opozitës të ardhur pothuajse nga të gjithë qytetet e vendit janë mbledhur për të protestuar përpara...
Lexo më tepër

Postuar më 13 May 2017, 12:25.pm

Meta: Dorëhiqem nga çdo funksion drejtues në LSI

Kreu i Kuvendit ende në detyrë Ilir Meta, në një deklaratë për mediat bëri me dije se sonte në darkë do të heqë dorë nga drejtimi i LSI për t’iu përkushtuar detyrës si President. Postin e Metës si kryetar i LSI do ta mbajë Petrit Vasili. “Jam këtu për tu dhënë përgjigje disa pyetjeve që...
Lexo më tepër

Postuar më 29 April 2017, 1:46.pm

Takimi Rama- Meta, kreu i LSI takohet më herët me Idrizin

Dy aleatët në qeveri, kreu i PS-së Edi Rama dhe ai i LSI-së Ilir Meta pritet të takohen lidhur me situatën aktuale politike në vend. Burime nga Kuvendi bëjnë të ditur se Meta para takimit të programuar ka pasur një takim me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Sipas burimeve mësohet se situata politike dhe mundësia...
Lexo më tepër

Postuar më 15 April 2017, 10:12.am

7 maj, data e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës

Presidenti Bujar Nishani dekretoi datën e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës. Kreu i Shtetit dekretoi datën 7 maj për mbajtjen e zgjedhjeve në këtë qytet. Zgjedhjet në Kavajë mbahen pas shkarkimit të Elvis Rroshit në bazë të ligjit të dekriminalizimit. Elvis Rroshi u shkarkua nga detyra me vendim të Këshillit të Ministrave, më 29 dhjetor...
Lexo më tepër

Postuar më 24 March 2017, 11:10.am