Klinton uron Kosovën: Vazhdoni me konsolidimin e institucioneve

Ish presidenti i SHBA-së, Bill Klinton, ka uruar pavarësinë e Kosovës përmes një mesazhi shumë prekës, postuar në profilin e tij në Facebook. Klinton këshillon Kosovën që të vazhdojë përpara me konsolidimin e institucioneve të zbatimit të ligjit duke bërë thirrje gjithashtu që të lihet e qetë Gjykata Speciale në punën e saj. “Sot jam...
Lexo më tepër

Postuar më 17 February 2018, 12:53.pm

Simboli i pavarësisë së Kosovës me pamje të re

Obelisku i “NEWBORN”, i vendosur para Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ka ndryshuar pamjen me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Tashmë është bërë traditë që në përvjetorët e pavarësisë, ky simbol i shpalljes së pavarësisë të ndryshojë. Ai tani ka vetëm germat “NEW 10 OR”...
Lexo më tepër

Postuar më 17 February 2018, 9:39.am

“10 vjet shtet”, Meta mesazh Thaçit: Krenar për përparimin e Kosovës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka uruar homologun e tij të Kosovës Hashim Thaçi për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në mesazh, kreu i shtetit shqiptar shpreh mbështetjen e tij por edhe të të gjitha institucioneve shqiptarë në hapat e guximshme të këtij shteti që fuqizojnë institucionet. Meta thotë se ndihet krenar për...
Lexo më tepër

Postuar më 17 February 2018, 8:45.am

Kosovë-Mali i Zi arrijnë marrëveshje për Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij nga Mali i Zi, Filip Vujanoviç kanë dalë me një deklaratë të përbashkët për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit. Lajmin e ka bërë të ditur presidenti Thaçi, përmes një konference për mediet. “Në këtë 10-vjetor të Pavarësisë, Kosova po shënon progres të rëndësishëm, që po përshëndetet...
Lexo më tepër

Postuar më 16 February 2018, 11:05.am