Përfitimet shëndetësore të vajit të kokosit

Është zbuluar se vaji i arrave të kokosit është një shpresë e re për të gjithë ata persona që vuajnë në ditët e sotme nga hipotiroidja, pra funksioni i ulët i gjëndrës tiroide. Prej disa dekadash është njohur veprimi i jodit në gjëndrën tiroide. Kripa e jonizuar mendohej se e zgjidhte këtë problem, por kjo...
Lexo më tepër

Postuar më 21 July 2017, 10:04.am

Pse dridhen qerpikët?

Në raste të rralla, nëse ju ndodh fuqishëm ose shpesh, madje nuk ju zvogëlohet, do të duhet të shkoni te oftalmologu, në mënyrë që të verifikohet se a është në rregull dioptria e syrit. Shumica e njerëzve gjatë jetës së paku njëherë janë ballafaquar me problemin e dridhjes së qerpikut. Ky fenomen njihet me emrin...
Lexo më tepër

Postuar më 21 July 2017, 9:53.am

Larg mushkonjave në kushtet e shtëpisë

Nuk ju pëlqejnë sprajtet? Jeni lodhur duke shpenzuar para dhe ju kanë pickuar mushkonjat gjithë andej? Provoni të përdorni këto lloje erëzash aromatikë dhe vajërash esencial për të mbrojtur lëkurën nga insektet më të urryera të stinës. Karafili Për ata që nuk u pëlqejnë produktet kimike, mund të largojnë insektet me përbërës natyral të bërë...
Lexo më tepër

Postuar më 21 July 2017, 9:53.am

Konsumoni dy banane në ditë, rezultat befasues!

Mos i harroni kurrë bananet. Ato janë shumë të shijshme dhe të shëndetshme, për shkak se përmbajnë substanca të mira. Dietologët thonë se vetëm një muaj pasi të keni ngrënë dy banane në ditë, shëndeti juaj do të përmirësohet dukshëm. Ja pse: Bananet përmbajnë shumë pak sodium, por shumë kalium, i cili është i domosdoshëm...
Lexo më tepër

Postuar më 20 July 2017, 8:59.pm