Kreu i BFI-së: Medresetë të pranohen si shkolla shtetërore

Këto dy ditë në Ohër profesorë, akademikë, punonjës të arsimit islam, si dhe përfaqësues të bashkësive islame nga Maqedonia dhe rajoni, do të debatojnë në konferencën e tretë ndërkombëtare me temë “Medresetë shqiptare në kohën e sotme: Kurrikulat dhe tekstet shkollore”, raporton Anadolu Agency (AA). Kjo konferencë ndërkombëtare organizohet nga Instituti Ndërkombëtar i Mendimit Islam...
Lexo më tepër

Postuar më 6 October 2017, 2:30.pm

5 vende për të vizituar në Shqipëri gjatë muajit Tetor

Muaji Tetor është ndër muajt më të mirë për të bërë disa ditë pushime. E ku ka më mirë se këto pushime t’i kaloni në vendin tuaj, e të provoni më të mirat e çdo qyteti. Më poshtë do të gjeni një listë me pesë vende shqiptare të cilat janë të përshtatshme për t’u vizituar...
Lexo më tepër

Postuar më 30 September 2017, 1:20.pm

Ushqimet që parandalojnë rënien e flokut

Nëse jeni të shqetësuara nga rënia e flokëve, ndryshoni dietën tuaj dhe gjithçka do të shkojë mirë. Ja disa nga ushqimet që ju duhen për forcimin e flokut: Mjalti – Trajtimi i skalpit të kokës me mjaltë përmirëson pamjen e flokëve të dobësuar. Salmoni – Floku është fibër proteinike. Pra, duhen ngrënë proteina për ta...
Lexo më tepër

Postuar më 30 September 2017, 8:59.am

Asgjesohen 1750 rrënjë Kanabis në Tepelenë (VIDEO)

Policia e Tepelënës ka asgjesuar 1750 bimë Cannabis Sativa në fshatin Nivicë si dhe ka vënë në pranga dy shtetas. Të arrestuarit janë shtetasi D. Z, 22 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë se dhe shtetasi A. Z, 42 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë. Policia sqaron se në vijim të rikontrollit të territorit për...
Lexo më tepër

Postuar më 29 July 2017, 4:03.pm