Ulen aksidentet rrugore, 14 viktima më pak se në vitin 2016

Masat drastike të policisë rrugore kanë dhënë efekte pozitive duke ndikuar në një ulje të aksidenteve në rrugë dhe për pasojë edhe të viktimave.  Në shtatë muajt e këtij viti kanë humbur jetën 117 persona nga 131 të së njëjtës periudhë të një viti më parë. Aksidentet rrugore vijojnë të marrin jetë njerëzish në rruget...
Lexo më tepër

Postuar më 21 July 2017, 6:08.pm

Durrës: Familja denoncon në polici zhdukjen e 12-vjeçarit

Një 12-vjeçar është larguar nga banesa e tij në Katund Sukth të Durrësit, ndërsa familja ka bërë denoncim në polici pas 2 javësh. A.K është larguar nga shtëpia në drejtim të paditur dhe nuk ka asnjë informacion për vendndodhjen e tij. Denoncimi në polici është bërë nga e ëma e tij 27-vjeçare gjatë kësaj të...
Lexo më tepër

Postuar më 21 July 2017, 5:59.pm

Kurbin: Parandalohet një konflikt i rrezikshëm, sekuestrohen armë e municione ( Foto )

Policia ka parandaluar një konflikt mes disa banorëve të Kurbinit për për rrjetin e ujësjellësit. Me datë 20.07.2017, nga shërbimet policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, falë ndërhyrjes në kohë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të një konflikti mes banorëve dhe një shtetasi, si dhe  sekuestrimi i disa armëve dhe municioneve. Si rezultat u...
Lexo më tepër

Postuar më 20 July 2017, 8:54.pm

Biznesmeni i jep fund jetës, dyshimi i fortë i familjarëve të tij

I jep fund jetën një biznesmen 54-vjeçar në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe sipas të dhënave të para mësohet se ai është identifikuar si shtetasi Shefik Bora, i njohur si pronar i një biznesi bar restorant në afërsi të parkut Rinia në Elbasan. Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21.30...
Lexo më tepër

Postuar më 20 July 2017, 11:22.am