Tiranë, qëllohet me thikë polici, në pranga 20-vjeçari

Një 50-vjeçar, punonjës i policisë së Tiranës është qëlluar me thikë mesditën e të premtes. Informacionet paraprake të policisë bëjnë të ditur se tek rrethrrotullimi i Bathores, Z.P., 50 vjeç, ka qënë i planifikuar me shërbim, si patrullë këmbësore. Vetëm pak orë më pas policia arrestoi 20-vjeçarin Ramadan Njazi si autor të ngjarjes, i cili...
Lexo më tepër

Postuar më 22 September 2017, 1:25.pm

Zjarr në një banesë në Durrës, 3 fëmijë të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durrës të Shqipërisë ku si pasojë e zjarrit në një banesë kanë humbur jetën 3 fëmijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Nga informacionet paraprake të Policisë së Durrësit mësohet se të miturit i përkasin familjes në shtëpinë private të së cilës ka rënë zjarri. “Më datë 20.09.2017, në...
Lexo më tepër

Postuar më 21 September 2017, 8:50.am

Tiranë – Adoleshenti me makinë përplas 14 vjeçarin në motor

Një djalë 19-vjeçar ka përplasur me makinë një të mitur që po udhëtonte me motor dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së hënës (18 shtator), në bulevardin “Gjergj Fishta” të Tiranës. “Rreth orës 11:00, në bulevardin “Gjergj Fishta”, shtetasi Kejvin Bliu, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka...
Lexo më tepër

Postuar më 19 September 2017, 11:36.am

Mjeti përplaset me shtyllën, ndërron jetë rrugës për në spital 15- vjeçari

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mesditën e së dielës në Kamëz. Automjeti tip “Benz” i cili drejtohej nga një 15- vjeçar, është përplasur me shtyllën. Sipas njoftimit të policisë në automjet ishin dhe tre pasagjerë E.B, 11 vjeç, K.T., 16 vjeç dhe K.C,. rreth 15 vjeç. 15 vjeçari mësohet se ka humbur kontrollin...
Lexo më tepër

Postuar më 17 September 2017, 5:55.pm