Brazil, përleshje mes policisë dhe protestuesve

Forcat speciale të policisë janë përleshur me protestuesit në një stadium të Kampionatit Botëror të Futbollit në Brazilia.

Policia ka sulmuar me gaz lotsjellës protestuesit që kanë bërë përpjekje të marshojnë në stadiumin kombëtar Mané Garrincha.

Ky është staudimi më i kushtueshëm që është ndërtuar për turneun botëror, i cili nis pas 16 ditësh.

Protestuesit ankohen për koston e lartë të organizimit të Kupës së Botës, duke thënë se paratë është dashur të shpenzohen për çështje sociale.

 

Share Button