Befason moti, ja temperaturat për pesë ditët e ardhshme

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme.
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të hënën pritet që temperaturat maksimale të lëvizin nga 11 deri në 13 gradë celcius.

Duke filluar nga e marta pritet të ketë ngritje të temperaturave, ndërsa të enjten do të ketë shtim të vranësirave.

Share Button