Arrestohen anëtarët e bandës shqiptare, 73 vjedhje në Xhenova

Policia italiane e qytetit të Xhenovas ka arrestuar në mëngjesin e sotëm 17 persona, anëtarë të një bande e specializuar në grabitje banesash.

16 nga personat e arrestuar janë shqiptarë e ndersa 1 është nënshtetas italian. Banda kishte qëndrën në Rajonin e Ligurias e vepronte dhe në rajone të tjera në Veri të Italisë.

Sipas Policisë italiane kjo organizatë kriminale kishte kryer të paktën 73 vjedhje në qytete si Xhenova, Savona, Alessandria e Piacenza.

 

Share Button