Aksident në Lezhë, Elbasan dhe Vlorë Dy të vdekur, katër të plagosur

Dy te vdekur u regjistruan mengjesin e sotem nga aksidentet ne Lezhe dhe ne Elbasan. Por kater persona te tjere kane mbetur te gjymtuar perfshirë ketu dhe dy te demtuarit ne aksidentin e Vlores.

Çanta e femijes deshmi e aksidentit tragjik naten ne Elbasan.
Perreth vendit ku perfundoi makina me te cilen udhetonin kater vete, mes tyre 11 vjecarja, ka lule, mbetje nga bagazhet qe kishin me vete.
duket se ktheshin nga nje dasem. E vogla humbi jeten ne vend. Te rriturit, drejtuesi i fordit dhe dy pasagjeret u derguan rende ne spital. Nuk dihet shkaku.
Por paraprakisht besohet se ka patur nje humbe te vemendjes se drejtuesit 54 vjeçar ne kqyezimin e rruges Cerrik-Paper. Dhjete metra mendohet te kete fluturuar makina per te perfunduar ne are.
Nje tjeter aksident i rende ishte ai qe ndodhi ne rrugen Shkoder -Lezhe. në afërsi të Kryqëzimit të Kallmeti. Benzi me te cilin po udhetonte polici Lek Nikolli 50 vjeç doli nga rruga dhe u perplas me nje mur te forte. 50 vjecari vdiq ne vend.
Aksident rrugor ndodhi gjate nates edhe ne Vlore, por me i lehte. Aty u plagosen dy persona te cilet jane jashte rrezikut per jeten

Share Button