3 aksidente në aksin rrugor Tiranë-Elbasan

Aksidente të njëpasnjëshme kanë ndodhur në mëngjes në aksin rrugor
Tiranë-Elbasan ku janë hasur problem pranë fshatit Ibë.

Shkak për bllokimin e rrugës ka qenë prishja e një kamioni i cili ka pësuar një defect dhe nuk ka mundur të lëvizte nga rruga. Bardheblutë janë munduar të gjejnë një zgjidhje të përkohshme duke gjetur bashkpunim nga një banor i fshatit.

Dy mjete të janë përplasur me njëra tjetrën dhë një tjetër makinë ka përfunduar në kanal. Nga këto aksidente nuk janë raportuar viktima.
Policia po punon ende për të zbardhur këtë situatë.

Share Button