Njihuni me përfitimet shëndetësore të mjaltit dhe arrave

Mjalti dhe arrat janë dy produkte me shumë vlerë për organizmin tonë, ku të kombinuara së bashku sjellin shumë përfitime për shëndetin.
Përgatisni një përzierje me gjysëm kilogram mjalt dhe gjysëm kilogram arra të copëtuara si dhe lëng limoni.

Përziejini përbërësit dhe vendosini në një kavanoz. Konsumoni një lugë çaji nga kjo masë 3 herë në ditë. Kjo është një zgjidhje e shkëlqyer për njerëzit që vuajnë nga anemia.

Në rast se vuani nga tensioni i lartë, është e rekomanduar të merrni 100 gramë arra dhe mjaltë në të njëjtën sasi çdo ditë për 45 ditë. Ky kombinim shëron gjithashtu dhimbjet e kokës.

Në vend të pilulave të ndryshme, duhet të përgatisni këtë përzierje me mjaltë dhe arra të thërmuara dhe të konsumoni 1-2 lugë çdo ditë.
Mjalti dhe arrat shërojnë ulcerat në stomak.

Merrni 20 gramë arra të thërmuara dhe përziejini me ujë të valuar. Shtojini pak qumësht dhe 2 lugë mjaltë. Konsumoheni këtë përzierje një orë para çdo vakti, 2 deri në 3 lugë.

Share Button